لطفا منتظر بمانید...
جستجو: جستجوی پیشرفته
صدای CHN
کد خبر : ۱۰۷۱۴۷ زمان مخابره: ۱۰ : ۳۳ -- ۱۳۹۲/۸/۱ | نسخه چاپی
نماینده شیراز در گفت و گو با CHN:

میراث فرهنگی و گردشگری فارس تعطیل است!

جعفر قادری، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی از وضعیت میراث فرهنگی و گردشگری در استان فارس انتقاد می کند. او معتقد است فعالیت‌های مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری در استان فارس تقریباً تعطیل هستند.

دانلود فایل مرتبط با خبر:
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه مجلس ـ جعفر قادری، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری CHN از وضعیت میراث فرهنگی و گردشگری در استان فارس انتقاد می کند. او معتقد است فعالیت‌های مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری در استان فارس تقریباً تعطیل هستند.
 
قادری درباره وضعیت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس می‌گوید: «از پیش از دولت یازدهم اداره میراث فرهنگی استان فارس رئیس ندارد و یک سرپرست برای این اداره در نظر گرفته شده‌ که انگیزه‌ای برای کار ندارد. بر همین اساس در چند ماه گذشته تحرکی از اداره کل میراث فرهنگی استان فارس ندیده ایم.
 
نماینده مردم شیراز در ادامه با اشاره به پتانسیل‌های استان فارس در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری، می گوید: «جا برای کار در استان فارس بسیار زیاد است. در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری می توان کارهای بزرگی در استان فارس انجام داد.
 
او گردشگری را یکی از اصلی ترین پتانسیل های استان فارس می داند و می افزاید: اگر حوزه گردشگری در استان فارس فعال شود ما نیازی به بخش های دیگر از جمله کشاورزی و صنعت نخواهیم داشت و لازم نیست به این حوزه ها متکی باشیم. همه پتانسیل های گردشگری در استان فارس وجود دارد. بخصوص در عرصه گردشگری مذهبی.
 
قادری در ادامه به جاذبه های گردشگری تاریخی استان فارس اشاره می کند و می گوید: استان فارس دارای آثار و ابنیه تاریخی فراوان و بی مثالی است. با توجه به تعداد آثار تاریخی ثبت شده جایگاه اول یا دوم کشور را به خودش اختصاص داده است. همچنین با توجه به تنوع آب و هوایی که به واسطه وسعت استان وجود دارد، جاذبه های زیادی در گردشگری طبیعی داریم.
 
نماینده مردم شیراز با انتقاد از این که حدود سه ماه است سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان را مدیریت می کند، تاکید دارد که «در این مدت تحرکی در استان مشاهده نکرده ایم. سرپرست اداره میراث ارتباط خاصی با ما نداشته است. ما صحبت هایی را با آقای نجفی انجام داده ایم. ایشان هم گفتند پس از انتخاب استاندار، تکلیف ریاست اداره کل میراث فرهنگی فارس مشخص می شود. اگرچه به نظر می رسد باید سریع تر برای میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس تعیین تکلیف شود.
انتهای خبر/ خبرگزاری میراث فرهنگی / کد خبر: ۱۰۷۱۴۷
    

نظرات ارائه شده

احسان | ۱۳۹۲/۱۰/۲۶

پاسخ به این نظر

نام : *
ايميل :
نظر : *
ارسال پاسخ
 • سلام
  واقعا مايه تاسف هست. که ميراث فرهنگي شهري مثل شيراز با اون همه آثار زياد و زيبايي که داره تعطيل بشه...

   پاسخ دیگران:

بدون نام | ۱۳۹۲/۹/۱۹

پاسخ به این نظر

نام : *
ايميل :
نظر : *
ارسال پاسخ
 • اوضاع استان فارس و به ويژه شهرستان مرودشت واقعا خرابه

   پاسخ دیگران:

شهروندشيراز | ۱۳۹۲/۸/۳

پاسخ به این نظر

نام : *
ايميل :
نظر : *
ارسال پاسخ
 • متعصفانه ميراث فارس در بدترين وضعيفترين شرايط سيستم مدريتي بسر مي برد . خصوصا در حوزه فني و نياز به تغييرات اساسي با انتخاب يک مدير آگاه ودلسوز را دارد .

   پاسخ دیگران:

  • آبتين | ۱۳۹۲/۹/۱۹
   متاسفانه برادر
سياوش آريا | ۱۳۹۲/۸/۲

پاسخ به این نظر

نام : *
ايميل :
نظر : *
ارسال پاسخ
 • با درود وسپاس از تلاش ها ي خبرگزاري ميراث فرهنگي...بايسته يادآوري ست که وضعيت از اين هم بدتر است و برخي از مسولين رده بالاي ميراث فارس بيشتر ضربه را درچند سال گذشته به بازمانده هاي نياکاني ما زده اند. شُوند دليل) آن هم مديريت ناکارآمد، نبود دانش کافي و مهم تر از همه کار را بايد به کاردان سپرد والبته دلسوز . که شوربختانه دربيشتر مسولين وجود ندارد. دربخش گردش گري تنها رويدادي که هميشه بوده وهست شعار دادن است ودر بوق وکرنا کردن و گفت وگو با روزنامه هاي محلي ولي درعمل چيزي نيست يا اگرهست کوتاه مدت ومقطعي است زيرا کارشناسي دراين زمينه وجود ندارد. اميد به دولت جديد است که دراستان ها خانه تکاني کامل انجام داده شود وگرنه حاصل جز پشيماني والبته ويراني يادمان هاي تاريخي وفرهنگي نيست..فعال ميراث فرهنگي

   پاسخ دیگران:

بدون نام | ۱۳۹۲/۸/۱

پاسخ به این نظر

نام : *
ايميل :
نظر : *
ارسال پاسخ
 • اين مشکل اکثر استانه از جمله تهران است واقعا تعلل صورت گرفته آسيب زيادي به سازمان مي زند

   پاسخ دیگران:

رشت | ۱۳۹۲/۸/۱

پاسخ به این نظر

نام : *
ايميل :
نظر : *
ارسال پاسخ
 • با سلام.
  دقيقاً درست فرمودند.اين سرپرست ها ابتدا سعي در بقا ميکنند .پس از اطمينان از اينکه نمي توانند خود را تثبيت کنند .ديگر همه چيز را رها ميکنند.و بي انگيزه مي شوند.مثل سرپرست استان گيلان

   پاسخ دیگران:

نظرات

ارسال نظر
ارسال به دوستان
نام
پست الکترونیک
آدرس وبسایت یا وبلاگ
نظرشمــا    
. نظراتی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود*
: لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید
= 7 + 13
ارسال نظر
107147
نام شما
ايميل شما
ايميل گيرنده
توضيحات
: لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید
= 7 + 13
ارسال خبر

اخبار مرتبط

نماینده پاسارگاد در مجلس: حداقل‌ها هم در تخت‌جمشید وجود ندارد

نماینده مرودشت و پاسارگاد از وضعیت نابسامان میراث فرهنگی و گردشگری تخت جمشید و پاسارگاد انتقاد می کند و می گوید لازم است سازمان میراث فرهنگی تکلیف مدیریت میراث فرهنگی استان فارس را روشن کند.

واکنش اداره کل میراث فرهنگی استان فارس به انتقادهای نماینده شیراز

چند روز پس از انتشار اظهار نظر جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت نا به سامان اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، محمد کاظم بهادری پور مدیر روابط عمومی و مرکز ...

از خبرساز شدن قلیان و چوگان تا بازگشت حجاج

گردشگری در هفته گذشته با صحبت از چرایی ممنوعیت کشیدن قلیان برای خانم‌ها و مسائلی‌ که هتلداران با آن روبه‌رو هستند داغ شد. در این میان با وجود برگزاری گردهمایی گردشگری ورزشی، چوگان که ورزشی ...

خطر رشد گیاهان در همه بناهای شیراز هست

مسئول دفتر فنی میراث فرهنگی شیراز می‌گوید که رشد گیاه و درختچه فقط روی برج ارگ کریمخان مساله ساز نیست بلکه این معضل در اکثر بناهای شهر شیراز دیده می شود ما هم به عنوان نیروهای اداره میراث استان ...

آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار