لطفا منتظر بمانید...
جستجو: جستجوی پیشرفته
صدای CHN
کد خبر : ۶۸۱۰۳ زمان مخابره: ۰ : ۰ -- ۱۳۸۸/۶/۲ | نسخه چاپی

مسعود علویان صدر؛ معاون میراث فرهنگی کشور شد

دانلود فایل مرتبط با خبر:
خبرگزاری میراث فرهنگی_ گروه میراث فرهنگی_ "مسعود علویان صدر" از روز سه شنبه 3 شهریورماه به جای فریبرز دولت‌آبادی با دکتری معماری، سکان معاونت میراث فرهنگی کشور را به دست می‌گیرد.
 
به گزارش CHN فریبرز دولت‌آبادی سومین معاون سازمان میراث فرهنگی است که طی 3 ماه اخیر تغییر می‌کند. وی که معاونت میراث فرهنگی را در دوران اسفندیار رحیم مشایی برعهده داشت اکنون پس از تغییر دو معاونت پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و معاونت فرهنگی و ارتباطات سازمان، سومین معاون مشایی است که در آغاز دوران ریاست حمید بقایی در این سازمان فرهنگی تغییر می‌کند و مسعود علویان صدر جایگزین وی می‌شود.
 
دولت‌آبادی که پیش از ورود به سازمان میراث فرهنگی در سازمان مسکن و شهرسازی فعالیت می‌کرد، اولین معاون میراث فرهنگی کشور نیز محسوب می‌شود. زیرا قبل از ورود وی و پیش از ریاست اسفندیار رحیم مشایی، این معاونت با نام معاونت حفظ و احیاء شناخته می‌شد.
 
با گسترش فعالیت‌های معاونت حفظ و احیاء، معاونت میراث فرهنگی تاسیس شد و چندین نهاد مدیریتی ازجمله مدیریت بناها و محوطه‌های تاریخی، مدیریت بافت‌های تاریخی کشور و ... به طور کامل زیرمجموعه این معاونت قرار گرفت.
 
دولت‌آبادی در طول فعالیت خود در سازمان میراث فرهنگی ثبت میراث معنوی را پایه‌گذاری کرد و تعداد زیادی آثار معنوی کشور را به این فهرست افزود.
 
همچنین وی تلاش زیادی برای ثبت دو اثر میراث جهانی قره کلیسا و سازه‌های آبی شوشتر کرد. سازه‌های آبی شوشتر ازجمله بناهای میراث جهانی است که تا آخرین لحظات ثبت آن در این فهرست با چالش‌های فراوانی روبرو بود.
 
تشکیل دو پرونده میراث جهانی بازار تبریز و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی از دیگر پرونده‌های آثار تاریخی و معنوی ایران است که در تیرماه سال آینده توسط دفتر مرکز میراث جهانی مورد داوری قرار می‌گیرند.
تودیع و معارفه دولت آبادی و علویان صدر در سکوت خبری، فردا سوم شهریورماه در سازمان میراث فرهنگی برگزار می شود.
انتهای خبر/ خبرگزاری میراث فرهنگی / کد خبر: ۶۸۱۰۳
    

کلیدواژه ها

نظرات ارائه شده

نظرات

ارسال نظر
ارسال به دوستان
نام
پست الکترونیک
آدرس وبسایت یا وبلاگ
نظرشمــا    
. نظراتی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود*
: لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید
= 12 + 3
ارسال نظر
68103
نام شما
ايميل شما
ايميل گيرنده
توضيحات
: لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید
= 12 + 3
ارسال خبر
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار